„BESZÉLJ HOZZÁM!” – ez a mottója annak a napnak, ami az Európa Tanács kezdeményezésére immár huszadik éve hívja fel a figyelmet szeptember 26-án a nyelvtanulás szerepére, a nyelvek sokszínűségére és a kultúrák közötti megértés fontosságára.Az idegen nyelvi órákon mi ismét megünnepeltük a Nyelvek Európai Napját. Kicsik és nagyok játékos, interaktív feladatokon keresztül bővíthették ismereteiket. Ki gondolta volna, hogy a világon több ezer nyelvet beszélnek; hogy a lett kisgyerek hasonlóan utánozza a kacsa hangját, mint a spanyol vagy a magyar; hogy a svédek akár 131 betűből álló szót is képesek alkotni; hogy ami angolul ajándék, az norvégul méreg; vagy hogy Magyarország nemzetközi jelnyelvi kifejezése egy huszárbajusz? Diákjaink az Európa Tanács jóvoltából a foglalkozások közben „több nyelven beszélő” karkötőkkel és matricákkal is gazdagodhattak. A különleges feladatok sora mindezzel nem ért véget: a vállalkozó szelleműek az elkövetkező időszakban egy nyelvi kihívásban vehetnek részt, ahol 51 feladatot kell teljesíteniük a küldetés sikeréért egy kézikönyv vagy a hozzá kapcsolódó telefonos applikáció utasításai alapján. Bízunk benne, hogy a jó hangulatú közös ismeretszerzés újabb motivációt jelentett diákjainknak a nyelvtanulásra, és mindeközben még szélesebbre tártuk az ablakot a minket körülvevő nagyvilágra.

https://kk.gov.hu/beszelj-hozzam