15 felsősünk képviselte Szegedet a kéttannyelvű iskolák országos németversenyén, melynek idén a Zuglói Hajós Alfréd Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola adott otthont. Diákjaink egyéni és csapatversenyen indultak. Az írásbeli és szóbeli feladatok teljesítésén kívül rövid kreatív prezentációval készültek, melyben német találmányok történetéről meséltek a közönségnek.

Németeseink szép munkát végeztek: Somogyi Dóra 6. A osztályos tanulónk 6. helyezést ért el, iskolánk csapata pedig 5. helyen végzett. A csapat tagjai Bozsó Lilla, Csóti Bíborka, Nacsa Péter és Pajor Zsombor 6. A osztályos tanulók voltak. A zsűri elnöke köszöntő beszédében kiemelte a nyelvtanulás, ezen belül is a német nyelv elsajátításának fontosságát. Örülünk, hogy iskolánkban az angol mellett a német kéttannyelvű képzést is választják diákjaink.