Online Diáksakk Világtorna

Iskolánkból is csatlakozott egy lelkes csapat (7 +2 tanuló) az Online Diáksakk Világtornához. A Spanyolország által rendezett versenyre közel 200 diák jelentkezett 20 magyar általános iskolából. A legjobbak a döntőbe jutnak, amelynek a Dubaji Világkiállítás ad majd otthont. A magyar csapatok felkészülését Polgár Judit nemzetközi sakknagymester is segítette. 2020. november 24-én online konzultációt tartott tanulóinknak, akik együtt gondolkodhattak minden idők legjobb női sakkozójával. Nagyon sok érdekes történetet hallhattak a nagymestertől. A világtorna december 10-én kezdődött. Iskolánk csapata három játszmanapon van túl, december 10-én,14-én és 17-én játszottak tanulóink. A csoportjukban jelenleg az első helyen állnak. A téli szünetben még négy játszma vár a sakkozóinkra, melyeket otthonról fognak játszani a tanulók. A csapatot Juhászné Fekete Angéla, iskolánk Sakkpalota koordinátora állította össze, aki rendszeresen tartja a kapcsolatot a szervezőkkel. A csapattagok mindegyike Polgár Judit Sakkpalota képességfejlesztő oktatási programmal tanult az alsó tagozaton.