A CSEMETE Egyesülettel évek óta jó munkakapcsolatban dolgozunk együtt. Tanulóink az elmúlt két tanévben közös projektünk /EFOP-3.3.6-17-2017-00014/ kapcsán számos Interaktív Természetismereti Tudástári foglalkozáson, rendezvényen vehettek részt. Ökoiskolai rendezvényeinken évek óta foglalkozásokat, előadásokat tartottak nekünk.

Megkeresésüknek köszönhetően iskolánk fűszerkertjében felállíthattuk rovarhoteljüket. A beporzó rovarok védelmét célzó kampányukat az Agrárminisztérium Zöld Forrás programjának támogatásával valósítják meg.

Tanulóink nagy érdeklődéssel figyelemmel kísérhetik, tanulmányozhatják, sikerül-e jó otthont, szállást, élelmet kínálnunk a környezetünkben élő rovarfajoknak. Igyekszünk ezzel is környezetükre érzékeny, környezettudatos emberré nevelni őket.

rovarhotel  olyan, ember által kialakított építmény, amelynek célja, hogy optimális körülményeket teremtsen azoknak a rovaroknak, amelyekre a kertnek szüksége van.

A rovarhotelek mérete, kialakítása és anyaga igen sokféle lehet, főleg ha minél több rovarnak akar megfelelni.                                                                                                Földeák Imréné

http://www.csemete.com/projektek/a_beporzo_rovarok_vedelme-10
https://hu.wikipedia.org/wiki/Rovarhotel