Iskolánkban 2019. december 11-én tartottuk meg a Kazinczy Ferencről elnevezett Szép Beszéd Verseny helyi fordulóját. Két korcsoportban (5-6. osztály és 7-8. osztály) szerepeltek felsőseink. Minden résztvevő egy szabadon választott szépirodalmi szöveg felolvasásával készült. Különleges figyelmet fordítottak tanulóink a helyes hangejtésre, a szöveghűségre, a megfelelő hangerő és hangsúly megválasztására. A második fordulóba a legjobb előadók kerültek, ahol egy a zsűri által választott számukra ismeretlen szöveget kellett ismertetniük.
Helyezettek:5-6. osztály:
III. Gál Maja 5.b
II. Scherer Dominika 5.c
I. Lengyel Lili 6.a

7-8. osztály:
III. Erdős Fanni 8.b ; Batinkov Virág 8.b
II. Szarka Hella 8.b
I: Papp Vivien 8.
c

Gratulálunk a győzteseknek és minden résztvevőnek!
A zsűri tagjai: Lakatos Zsuzsanna
Cejteiné Pepperl Erzsébet
Tóth Diána